Kampaň organizovalo občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR ako osvetu o sociálnych a zdravotných dôsledkoch ochorenia svalová dystrofia. Jej súčasťou bola celonárodná verejná zbierka na kompenzačné pomôcky, ktoré štát nehradí, alebo len sčasti prepláca. Tieto pomôcky sú však pre týchto ľudí bytostne dôležité.
Pri príležitosti Európskeho dňa osôb so zdravotným postihnutím sa v decembri v Bruseli uskutočnilo podujatie Budujme spoločne bezbariérovú Európu. Jeho organizátormi boli EDF – Európske fórum zdravotného postihnutia a Európska komisia. Na tradičnom slávnostnom podujatí sa zúčastnilo asi 150 zástupcov reprezentatívnych organizácií osôb so zdravotným postihnutím z celej Európy. Boli medzi nimi aj zástupcovia Slovenska: Národnú radu osôb so zdravotným postihnutím v SR zastupoval jej predseda Branislav Mamojka a občianske združenie Slovenská spoločnosť pre spina bifida a hydrocefalus Dominik Drdul. 17- ročnému študentovi zo Smolení sme položili niekoľko otázok.
21. marca 2006 bol na podnet organizácií DSI (Down Syndrome International) a EDSA (European Down Syndrome Association) vyhlásený prvý Svetový deň Downovho syndrómu. Tento deň by mal v spoločenstvách jednotlivých krajín poslúžiť k lepšiemu pochopeniu života ľudí s Downovým syndrómom.
Od odborníkov z Veľkej Británie prevzala Liga za duševné zdravie jednoduchý projekt vyzývajúci ľudí, aby sa nebáli hovoriť o svojom vlastnom duševnom zdraví. Každý, kto vie, aké to je dôležité pre seba i pre druhých, si urobí fotku s nadpisom podporujúcim komunikáciu tém duševného zdravia alebo jednoduchým textom: „Len 5 minút“.
Organizácia muskulárnych distrofikov ponúka zopár možností, ako si s ohľadom na zdravotný stav užiť nielen tohtoročné leto:
Preprava osôb vo vozidle, ktoré má plošinu a človek môže sedieť v aute na vozíku.